Ako súvisí môj bežecký život s profesným? Šport versus  činnosť estetická ! Možno na prvý pohľad diametrálne odlišné oblasti, avšak veľmi krásne sa dopĺňajú.

Celý môj web prešiel redizajnom a nesmierne sa z toho teším. Tou premenou neprešiel len tak  sám od seba, pomohli mi dvaja skvelí mladí ľudia,  Henika  a Roland  www.vojkovsky.skwww.elegantnyweb.sk. Trochu reklamy si naozaj zaslúžia!

Takže, pribudol tu priestor aj pre blog, kde by ste na úvod možno očakávali skôr  tematiku  líčenia alebo nejaké tipy a triky ( nezúfajte, aj to bude). Prečo začínam v tomto priestore  práve o behu? Pretože beh je neoddeliteľnou súčasťou môjho života a viem, že bez neho by som ťažko zvládla prekážky, ktoré  na tejto mojej ceste stretávam.  Beh je palivo –na tvorbu, na  život!  Beh ma mení k lepšiemu, pomáha a vedie ma, čistí mi myseľ , učí ma vidieť veci inak.     

Takmer každý deň začínam ( po káve! ) behom. Oblečiem sa, obujem si bežecké topánky a s prvým nádychom čerstvého ranného vzduchu sa začína moje mentálne dobrodružstvo. Pre mňa beh nie je iba fyzická činnosť, pre  mňa je beh  predovšetkým „záchranná vesta“  v živote.  Dlhé behy milujem , pretože za ten čas takmer vždy nájdem riešenie na problém, s ktorým si neviem rady.  Niekedy sa sústredím iba na jeden jediný , ktorý ma najviac ťaží (je najaktuálnejší ) a niekedy nechám svoje myšlienky len tak prúdiť a vtedy sa dejú úžasné veci, je to tvorivá činnosť, prichádzajú nové nápady, niekedy až absurdné, úsmevné a mnohokrát si všetko ani nezapamätám kým prídem domov. Tie najdôležitejšie nosné myšlienky a nápady sa snažím hneď po príchode zapísať. Zapisujem si napr. aj témy o ktorých by som chcela písať. Zatiaľ mám iba nadpisy.

Možno raz vedci alebo možno aj  inžinieri!  vynájdu  spôsob ako zaznamenávať  činnosť mozgu počas behu a po príchode domov si to všetko budeme môcť  stiahnuť do počítača ako obrazový materiál. To by bolo úžasné!   Predávala by som to ako námet pre scenáristov.

Milujem aforizmy! Tornai Szabolcs je maďarský spisovateľ, filozof a (ako inak) BEŽEC – orientačný. Ako 35 ročný si  naplno uvedomil, že bez behu si svoj život už ani nevie predstaviť.  Jeho knihu s názvom „ EKSZTÁZIS“ som prečítala za jeden večer. Obsahuje 450 myšlienok o behu, pri mnohých mi z duše hovorí. 

Tu je jedna napríklad:  Ak by bežci riadili svet, na Zemi by vládla láska a mier. 

Všimla som si, že moje bežecké myšlienky sú veľmi súťaživé , drzo sa predbiehajú, jedna druhú vytláča, tá ktorá trochu zaostáva, zrazu je opäť späť, no a zvíťazí tá, ktorá v podstate ostane ako posledná –  v mojej hlave, s ktorou dobieham  domov.

Dnes (02.07.2018) zvíťazila táto moja:

Ak máš plné nohy behu, zatni zuby, otvor svoju dušu a bež so srdcom!

Krásny deň a behu zdar vám praje!

ZAZU

Pin It on Pinterest

Share This