O mužských potrebách sa už všeličo napísalo, ale  ja sa chcem teraz zamerať na jednu špecifickú oblasť – ženskú a predsa len použiteľnú aj v mužskom svete.

Ak sa pustíme do témy líčenia, vo všeobecnosti by sme mohli hovoriť výhradne o ženskej záležitosti.

Nuž,  muži sa tiež vyvíjajú , dokonca aj vo sfére  starostlivosti o telo a tvár, no a všímam si ako rapídne sa rozrastajú skrášľujúce služby  práve iba pre mužov. Aj muži chcú dobre vyzerať  a vôbec  to nie je  také „trápne“ ba čudné ako kedysi.

Takže vrátim sa k nadpisu. Z môjho pohľadu maskérky – áno aj muži sa  potrebujú občas nalíčiť. Nepreháňam, dokonca nie som ani sarkastická, ako veľa krát, myslím to úplne vážne.

Keďže mám veľmi dobrú obrazovú predstavivosť, už vidím ako mnohí prevraciate oči a možno si ako prvé predstavujete  nejakého transvestitu, ktorý sa práve líči pred svojím vystúpením.

 

 

Budem hovoriť  o bežných mužoch, ktorí potrebujú alebo mohli by sa potrebovať nalíčiť alebo inak povedané namaskovať .

Ktorí?

I.DOSPIEVAJÚCI CHLAPCI

Ak máte v blízkom okolí, ba dokonca aj vo vlastnej domácnosti  adolescenta, hovorovo puberťáka, iste ste si všimli, že zrazu potrebuje viac času v kúpeľni na to, aby sa dal do „richtigu“. Trápia ho vážne veci ( pre nás možno banálne) ako napr. tri vyrážky na čele, zarastajúci chlp na brade, blbo ostrihaná ofina a podobne .

A teraz vážne. Títo mladí muži potrebujú pomoc. Tak isto ako dievčatá, chcú mať peknú bezchybnú pleť a pokiaľ to necháte tak, len mávnutím ruky, že „ Ale, Dežko! veď si chlap, Ty nemusíš byť pekný „ a podobne, môže sa to ukázať na ich sebavedomí neskôr. Teraz túto tému nechcem rozvíjať, aj keď si myslím, že je vážnejšia ako by sme (ste) si mysleli.

Po prvé, v tomto veku vplyvom hormónov je   produkcia mazových žliaz na vrchole, chlapci majú v tom lepšom prípade mastnejšiu pleť,  v horšom sa môžu u nich vyskytnúť vyrážky, ktoré ak sa neošetrujú správne, môžu sa rozšíriť, alebo dokonca sa môžu rozvinúť zapálené procesy. Chlapci v tomto období už aj zarastajú a tak sa začínajú  holiť, čo je ďalší element, ktorý môže dráždiť pokožku.  Dievčatám s veľkou obľubou predpisujú hormonálne tabletky pre zmiernenie zapálených procesov na tvári, čo ja osobne považujem za šialené – nemám na to lepší výraz – veď ide o 14 až 18 ročné deti . Predstavte si, že umelo zasahujete  do vyvíjajúceho sa  tela, ktoré ešte nie je hormonálne ustálené. Tieto lieky síce vyriešia nedostatky na pleti, ale aké majú vedľajšie účinky ? Nad tým sa ako keby už nikto nechcel veľmi zamýšľať!.

Ale vrátim sa k chlapcom. Ako si ošetrovať pleť a ako zamaskovať defekty na tvári ak sa chystáte na nejakú dôležitú udalosť? Napríklad na rande s najkrajším dievčaťom zo školy:

  1. Očistite si pleť – najlepšie pleťovým gélom na mastnú pleť. Pleťové gély sa používajú tak, že na navlhčenú pleť nanesieme menšie množstvo gélu a krúživými pohybmi premasírujeme celú tvár ( vynecháme oči) kým sa nám trochu nespení samotný gél a potom si celú tvár opláchneme  vodou. To opláchnutie by malo byť aspoň na tri krát a poriadne! Ak máte zapálené vyrážky na pleti, odporúčam používať kvalitný antibakteriálny čistiaci gél na pleť, ale radšej bez obsahu alkoholu.
  2. Hydratácia. Aj mastná pleť potrebuje hydratáciu. Zvoľte si ľahký hydratačný krém alebo gél, ktorý sa rýchlo vstrebe a zanechá svieži príjemný pocit na pleti.
  3. Korekcia – kruhy pod očami, vyrážky. Tieto nedostatky na tvári vieme zakryť korektorom. Je ich na trhu naozaj veľa. Ako si vybrať? Stačí ak si zvolíte jeden  farebne neutrálny. Mal by byť trochu tuhší, avšak dobre roztierateľný.  Farebne neutrálny znamená, že si zvolíte taký odtieň, ktorý sa najviac podobá vášmu odtieňu pleti.
  4. Zjednotenie tónu pleti – teraz prichádza na rad produkt, ktorý by mal veľmi prirodzene a jemne zjednotiť tón pleti . Čo použiť? Odporúčam ľahký tekutý make-up na mastnú pleť, ktorý zodpovedá tónu pleti, s ľahkým krytím aby na pleti pôsobil veľmi prirodzene a takmer neviditeľne.

II. ŽENÍCI

Ďalšiu kategóriu nám môžu tvoriť práve mladí muži, ktorí sa dobrovoľne alebo možno aj nedobrovoľne rozhodli oženiť sa, čaká ich deň D, kedy prvý krát uvidia svoju vyvolenú ako krásnu nevestu, ktorá vo väčšine prípadov urobí rozsiahle a precízne opatrenia, aby všetko bolo perfektné a samozrejme, aby v tento deň bola krajšia  ako kedykoľvek predtým.  Všetko musí byť dokonalé –  šaty, účes  a bez perfektného make-upu ani na krok a už vôbec nie pred kameru alebo fotoaparát.  A čo so ženíchom? Stačí ho iba obliecť? Pokiaľ  nevesta chce  byť na fotkách iba sama, tak áno.  Myslím si, že už je tušiť kam smerujem.

Odporúčam každého ženícha aspoň prepudrovať, aby na spoločných fotkách s nevestou vyzeral  upravene. Naozaj môže pôsobiť veľmi rušivo, ak ženích má pleť napríklad veľmi lesklú, alebo červenú, poprípade ak má iné defekty na tvári. Pri neveste, ktorá je mnohokrát až vyumelkovaná, tento rozdiel na fotkách pôsobí  až  priveľmi kontrastne .  Na mužskú pleť odporúčam použiť púder, ktorý sa dá naniesť aj  vlhkou hubkou, po zaschnutí na pleti je nestierateľný a dotvára  prirodzený vzhľad. Tieto púdre sa všeobecne nazývajú „pan cake „ .

 

III. MUŽI Z VEREJNÉHO SEKTORU

Znie to možno veľmi vážne, dokonca muži z tohto sektoru sa aj  tvária mnohokrát vážne, avšak zachovajme pokoj a rozvahu.  Redaktori, herci, umelci, politici –  sú tiež len ľudia, akurát sa často objavujú v médiách, či už na obrazovkách televízie, na fotkách v časopisoch, na bilbordoch a podobne.  O ich zovňajšok sa postaráme už my – maskérky.

 

Zazu

 

Pin It on Pinterest

Share This